Пісні для читання

Українська

5 листопада студенти групи ПО – 12 разом із академнаставником Стамбульською Т. І. відвідали презентацію збірки поезій піаніста-імпровізатора, композитора, журналіста, диякона, поета Романа Коляди «Пісні для читання». 

Хоча збірка вийшла ще у 2014 р., та поет переконаний, що презентувати її ніколи не пізно. Чому ж збірка має таку назву? Роман Коляда каже, що це пов’язано з тим, що його твори мають музичне віршування, тому назва «Пісні, які можна читати».

«Пісні для читання» є втіленням усього життя поета. З цих чудесних творів ми можемо почути слова, які висвітлюють справжнє кохання, відчай та боротьбу.

Письменник зазначає: «Приїхати до Івано-Франківська було логічно, адже скільки чув про це чудове місто та привітних людей, які тут проживають». Студенти зі щирістю прийняли поета та із захопленням слухали його вірші та музику. Поезії Романа Коляди дозволили нам пережити всі почуття й емоції, які відчував автор під час написання. Після презентації студенти із задоволенням повторювали рядки із поезії, яка припала їм до душі.

 

Ти пахнеш яблуком

Ти пахнеш яблуком. Яблуком і корицею.
В серці бриниш нерозгаданою таємницею.
Янголи з неба на нас нетутешніми птицями
Дивляться й далі летять із дитячими лицями.
Звідки ти, щастя? Неначе Всевишній десницею
Взяв і віддав (ти сказала тоді: «це я!»)
Нині ж очей Своїх всевидючими зіницями
Дивиться з неба, і, то благословить громовицями,
Тихо рахуючи дні з безконечників сплетеною вервúцею,
То заскрипить вітряком чи старою криницею.
В лісі галявини вкрилися густо суницями,
Хмарами небо рясніє всуціль білолицими,
Серце дзвенить у любові гартованою крицею…
А ти пахнеш яблуком. Яблуком і трохи корицею.