Твої права, сучаснику!

Undefined

  З нагоди Міжнародного дня захисту прав людини та роковин Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод в Юридичному відділенні Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулося засідання КВК, організоване студентами юридичного відділення під керівництвом викладачів Максимця Б.В. та Малиновської І.В.

  У заході взяло участь шість команд: «Юридичне гетто»  (група ПР-21), «Колонія суворого режиму» (група ПР-22), «Гуцули-хулігани» (група ПР-31), «Чьоткіє юристи» (група ПР-32), «Столи, киї і дошка нарізна» (група ПР-41), «Магадан компані інк» (група ПР-42).

Учасники КВК позмагалися у кмітливості, дотепності, акторській майстерності та в неабияких інтелектуальних здібностях у п’яти конкурсах, які оцінювало журі у складі завідувача Юридичного відділення Наконечної І.М., викладача Малиновської І.В. та методиста відділення Дем'янчук О.Я. 

У підсумку перемогу здобула команда «Магадан компані інк» (група ПР-42). «Усі люди народжуються рівними у своїй гідності і правах», – так зазначено у «Загальній декларації прав людини», прийнятій 10 грудня 1948 р. Генеральною Асамблеєю ООН. Права людини – це можливості мати певні блага, необхідні для її нормального життя та розвитку. Більшість прав і свобод людини не даровано державою. Вони є природними, тому держава, як правило в Основному Законі – Конституції, гарантує непорушність цих прав. Однак в історії українського народу були часи, при цьому не дуже давні, коли права і свободи людини та громадянина були декларативними. Це зумовило появу правозахисного руху, який називають ще Гельсінським. Нещодавно ми відзначили 40-річчя однієї з відомих правозахисних організацій – Української Гельсінської групи. Вона відіграла важливу роль у справі захисту прав людини, багато доклалася, аби в сучасній Україні успішно функціонували інститути громадянського суспільства, відбувався її розвиток як демократичної правової держави. Права людини, які відстоювали «гельсінці», є загальнолюдською цінністю, тому їх необхідно дотримуватись.