«Відмовся від паління, дай життю шанс!»

Undefined

З метою пропаганди здорового способу життя та протидії поширенню куріння серед молоді, із нагоди відзначення Дня відмови від паління, 28 листопада 2016 року в Івано-Франківському коледжі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбусвя Інформаційно-просвітницький захід «Відмовся від паління, дай життю шанс!», модераторами якого виступили викладачі Н. М. Надурак та Г. В. Бурдуланюк. У заході взяли участь студенти коледжу спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта».

Ще у 1977 р. Американським онкологічним товариством був встановлений День відмови від паління, що відзначається у третій четвер листопада кожного року. Мабуть знаково, що цього річ він збігся у святкуванні Дня студента, адже проблема куріння молоді, зокрема студентства, є актуальною сьогодні. У своєму Листі від 30.09.2016 р. МОН України інформує, що у 2015 році Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні в рамках міжнародного проекту «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин» проведеного соціологічного опитування, результати якого демонструють, що в Україні 52,3% дітей віком від 15 до 17 років курили тютюн хоча б один раз у житті, а щодня курять 12,2% із числа опитаних. Такі результати є тривожними та потребують інформаційно-просвітницької роботи щодо оволодіння студентською молоддю знаннями та навичками, необхідними для формування здорового способу життя. Це підтверджує й той факт, що малий відсоток, всього 18,4% опитаних дітей розуміють про шкідливий вплив нікотину на здоров’я. Отже, метою цього заходу було поглибити знання студентів про негативний вплив тютюну на здоров’я людини, ознайомити з поняттями «тютюнозалежність», «пасивне куріння», а  особливо із можливими шляхами попередження паління та боротьби з цією шкідливою звичкою.

В рамкаж підготовки заходу серед студентів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» також було проведено невеличке соцопитування. Загалом було опитано 119 студентів, серед яких на запитання «Чи курили Ви тютюн хоча б один раз у житті?», «Так» відповіло 52 студента, а на запитання «Чи курите Ви зараз?», ствердно відповів лише 1, варто зауважити, що переважна більшість опитаних дівчата.

 Творчі студентки нашого коледжу, як аналог зайняти себе кориснішою справою ніж куріння, підготували цікаві виступи на тему «Шкідливість куріння»: студентки ДО-31 та ПО-33 Кузюк Д., Булавінець О., Рибак І., Павлюк А. та Зубків А. ознайомили присутніх із «сумною статистикою» про шкоду куріння; студентки ПО-33 Гриньків М., Онуфрук Т. та Мищак І. у віршованій формі протестували проти тююнопаління; творчі студентки ДО-31 Турчин М. та Мощовська А.-М. підготували веселу сценку «Два курці». Також студенти переглянули фільм «Правда про куріння» та відповіли на питання: «Які вагомі причини змусять вас взагалі ніколи не брати в руки сигарету?». 

Підводячи підсумки заходу, студентами коледжу було сформовано декілька висновків – постулатів на майбутнє:

1. Куріння є ШКІДЛИВИМ для здоров’я, може викликали РАК і є причиною багатьох СМЕРТЕЙ

2. Куріння – це НЕГАРНО і НЕМОДНО 

3. Якщо тобі пропонують спробувати палити, завжди кажи НІ НІКОТИНУ

4. Якщо ти тютюнозалежний, якомога швидше ВІДМОВСЯ від цієї шкідливої звички. Не соромся сказати, що вже не куриш

5. Подбай про здоров’я своїх МАЙБУТНІХ ДІТЕЙ

6. Будь АПОСТОЛОМ здорового способу життя – розповідай іншим про шкоду паління.