Екскурсійна поїздка студентів до Києва

Undefined

Ми, студенти групи ПО-11, дуже любимо подорожувати. Тому давно планували відвідати столицю нашої України – Київ.

І ось нарешті настав довгоочікуваний день 19 травня, коли ми разом зі студентами групи ПО-21 сіли в потяг Івано-Франківськ – Київ. Ніч проминула непомітно – ми в Києві!!! Нас зустрів величезний вокзал. Коли ми зайшли в метро, нашому подиву не було меж. Ескалатор, підземна залізниця та станції, які відрізняються одна від одної – нас вражало все! У столиці багато визначних місць, які варто побачити, але все за один день обійти неможливо. 

Наш екскурсійний день розпочався на Поштовій площі біля церкви Різдва Христового (Шевченківської церкви) та з катання на фунікулері.

Опинившись на Володимирській гірці, ми оглянули пам’ятник Володимиру Великому. Звідти відкривається чудовий вигляд Дніпра у всій його красі.

Після прогулянки Поштовою площею, ми вирушили на міст, який веде на Труханівський острів, зупинившись на маршруті біля пам’ятника Магдебурзькому праву. Дізнавшись історію цього острова та поділившись своїми емоціями, ми піднялись до Арки Дружби народів.

Київ немислимий без Хрещатика та Майдану Незалежності – головної вулиці та площі міста. Тому наступним пунктом призначення була найвідоміша в Україні вулиця — Хрещатик. Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста. Прогулянка центральною частиною міста чудово поєдналася з невеличкими «посиденьками» в одному із закладів харчування, а після смачного обіду – знайомство з Майданом Незалежності, фотографування на згадку.

Із Майдану Незалежності ми перемістились на Софіївську та Михайлівську площі, де мали змогу оглянути собор святої Софії та Михайлівський Золотоверхий монастир. Потім вирушили до Київського дитинця повз Андріївську церкву, на території якого знаходиться Національний музей історії України. Багато експонатів вразило нас в музеї, але найбільше – інсталяція з уламків снарядів із зони АТО.

Далі наш маршрут пролягав по Андріївському узвозу на Поділ. Від пам’ятника Григорію Сковороді ми рушили до наступного пункту нашої екскурсії – Києво-Печерської Лаври. Як розповідав нам наш викладач з історії України Богдан Володимирович, Києво-Печерська Лавра разом із Софіївським собором внесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. На території Лаври знаходиться Музей історичних коштовностей України, колекція якого не залишила нас байдужими.Потім ми відвідали Велику лаврську дзвіницю, яка вразила нас своєю могутністю та величчю. Дивовижний краєвид, що відкривається з оглядового майданчика дзвіниці, заворожував очі та перехоплював дух.Зробивши фотографії напам’ять, ми вирушили далі – до Ближніх  печер Лаври, де покояться мощі святих. Лавра заворожила нас своїм масштабом, величчю, вишуканістю. Атмосфера у цьому місці надзвичайна. Тут ти відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш гармонію.

Увечері ми знову повернулися на Хрещатик, який був переповнений людьми. Вуличні музиканти і живі скульптури, розваги, майстер-класи, туристи, багато молоді – Хрещатик має особливу атмосферу! Зовсім не хотілося прощатися з Києвом, але наша подорож добігала кінця. І ось вже ми, стомлені, але щасливі, у потязі Київ – Івано-Франківськ. 

Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті і пронесуться нами через усе життя. 

Ми вдячні нашому викладачеві з історії України Максимцю Богдану Володимировичу та куратору Кравченко Ірині Михайлівні за цю екскурсію, за наші враження та незабутні емоції. 

 

Підготувала студентка групи ПО-11 

Ілона Лагойда