Круглий стіл: «Життя, покладене на вівтар незалежності»

Undefined

19 травня 2017 р. в Івано-Франківському коледжі відбувся круглий стіл на тему «Життя, покладене на вівтар незалежності», присвяченого 110-й річниці від дня народження Романа Шухевича, 75-річчю створення УПА, а також з нагоди Дня Європи в Україні та Свята Героїв. В його роботі взяли участь студенти першого та другого курсів спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» та «Правознавство». 

У рамках проведення методичного тижня циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки було організовано пам’ятний захід викладачами коледжу Богданом Максимцем та Наталією Надурак. Саме з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і подвигу Героя України Романа Шухевича, який загинув захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. 

У підготовці та проведенні заходу студенти проявили свої творчі здібності й таланти, свою організованість та ерудованість. Зокрема, були виконані чудові пісні – «Повстанське танго» (Когут Вікторія та Пилипа Діана, спеціальність «Початкова освіта»), «Три браття з Прикарпаття», «Там під Львівським Замком» (студентки спеціальності «Дошкільна освіта»). Студентка Васько Вікторія натхненно продекламувала вірш «Роман Шухевич» Дмитра Павличка.

Студенти коледжу підготували доповіді: 

1.Становлення Романа Шухевича як всесторонньо розвиненої особистості та чинного патріота.

2.Участь Романа Шухевича в національно-визвольному русі Галичини та захисті Карпатської України.

3.Роман Шухевич – командир батальйону Нахтіґаль та Головний командир УПА.

4.Еволюція поглядів Романа Шухевича.

Та із запалом подискутували над проблемними питаннями:

1. Наскільки успішною та виправданою була громадсько-політична діяльність Романа Шухевича як організатора бойових акцій УВО й ОУН, підприємця, одного з творців Карпатської Січі, командира батальйону Нахтігаль, Головного командира УПА?

2. Чи був Роман Шухевич носієм європейських цінностей? Що свідчить про його віру в європейські ідеали?

3. У чому полягає велич і харизматичність постаті Романа Шухевича? (героїзм, жертовність, енергійність, європеїзм, лідер, вождь).

4. Чи маємо сьогодні такі фігури в Україні як Роман Шухевич? Як саме можна і треба наслідувати цю особистість зараз?

Із впевненістю можна сказати, що наша молодь є душею і совістю української нації, майбутнім, за яке варто боротися.

Отож, БУДЬМО ДОСТОЙНИМИ НАШИХ ГЕРОЇВ!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ! СЛАВА КОЖНОМУ ІЗ НАС!