Поїздка студентів коледжу до Кам’янця-Подільського

Undefined

У рамках тижня циклової комісії професійної та практичної підготовки спеціальності «Початкова освіта» студенти Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» у супроводі викладача Л.М. Ликтей відвідали історичну та культурну пам’ятку – Кам’янець-Подільський. Маршрут пролягав старим містом, де студенти мали змогу побачити архітектурні споруди 15-19 століть, ознайомитися з історією величного міста. 

Екскурсію проводив Артур Святий – студент історичного факультету Кам’янець-Подільського університету імені І. Огієнка, який детально та доступно розказав не тільки цікаві легенди про виникнення міста, а й навів історичні факти про місто, яке височіє на Смотрицькому каньйоні і вражає своєю красою та неповторністю. Екскурсію розпочали з відвідин міського парку, який зачарував усіх своєю красою. Озерце з чорними та білими лебедями, фонтани та водоспади, гіпсові скульптури не залишили байдужими студентів коледжу. 

Відвідавши парк учасники екскурсії оглянули Смотрицький каньйон (висота схилів – 50 метрів). Перейшовши через Новопланівський міст, відвідувачі міста побачили Троїцьку церкву, яка була збудована у 16 столітті. Далі попрямували до вежі Стефана Баторія (Вітрова вежа), що споруджена у 16 столітті на місці Північних воріт (8 ст.). Попрямувавши вул. Татарська потрапляємо до собору святих апостолів Павла і Петра, який поєднав у своїй архітектурі схід та захід, іслам та християнство (мінарет із скульптурою Богоматері). 

Цікавим фактом для студентів виявилось і те, що саме тут  розташована найстаріша ратуша в Україні. Польська ратуша – пам’ятка архітектури 15-18 ст. Тут функціонують виставкові зали, де розташовані Музей грошей та експозиція магдебурзького права. У підземеллі відтворено експозицію з історії судочинства на Поділлі16-17 ст. 

Музейна фондова збірка Кам’янець-Подільської галереї мистецтв налічує понад 120 тисяч експонатів. Чільне місце в ній належить колекції творів західноєвропейського та російського образотворчого мистецтва 18-20 ст. Особливе місце займають полотна українського художника початку 20 ст. В. Розвадовського, твори художників 60-70 рр. 20 ст., твори сучасних митців Поділля. В одному із відділів функціонує стаціонарна виставка, яка представлена рідкісними експонатами. У залах галереї розкрито таємниці іконопису від 17 ст. і до наших днів. Окрім картин і скульптур у галереї експонуються старовинні меблі, виконані в різних стилях. Тут можна насолодитися чарівними звуками фісгармонії та зазирнути у венеціанське дзеркало 18 ст., виготовлене за особливою технікою срібного надуву. Своєю красою вражає Музей старовинних замків під відкритим небом, де зібрано мініатюрні копії палаців України. Минаючи ряд храмів, потрапляємо на Замковий (Турецький) міст, який веде до фортеці, оповитої міфами. Старий замок – це найпривабливіший об’єкт Кам’янець-Подільського державного історичного музею на території якого розміщено експозиції, які відтворюють сторінки історії замку та краю.

Кам’янець-Подільський – особливе місто. Тут зберігся дух сердньовічної історії, що панує на вузеньких вулицях та за мурами замку, у палацових будинках, монастирях, баштах, костьолах та церквах.