Педагогічна практика – невід’ємна частина методичної підготовки майбутніх вчителів початкової школи, вихователів дитячих навчальних закладів

Undefined

      Педагогічна практика в рамках професійної    підготовки  володіє великим потенціалом для формування майбутнього вчителя,  вихователя, забезпечує з’єднання теоретичного навчання з практичною роботою в школі, дошкільному закладі, засвідчує загальний рівень фахової, психолого-педагогічної та методичної компетентностей, певним чином впливає на остаточне професійне самовизначення майбутнього викладача початкової ланки освіти , вихователя ДНЗ.

      Студенти четвертого курсу Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський університет імені Василя Стефаника» спеціальностей «Початкова освіта» «Дошкільна освіта» проходили педагогічну практику в загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах міста  Івано-Франківська. Діяльність студентів у період педагогічної практики була аналогом професійної діяльності вчителя, вихователя, що здійснювалась в реальних умовах роботи  закладу. Cтуденти підвищували рівень самоосвіти і самовиховання, ступінь професійної підготовленості; синтезували педагогічне знання з практичною діяльністю. Саме у процесі педагогічної практики відбувався найбільш інтенсивний розвиток особистісних якостей студентів, виявилось критичне й осмислене ставлення до дисциплін, що вивчаються.  

   Завершальним етапом теоретичної і практичної підготовки студентів була педагогічна практика зі спеціалізації. Підготовка вчителя, вихователя з додаткової спеціалізації, котрий поряд із проведенням звичайної освітньо-виховної роботи в школі, дошкільному закладі, має можливість працювати в локальній галузі професійної діяльності (бути вчителем інформатики, іноземної мови, вихователем з правом навчання іноземної мови  тощо), вимагала від студентів-практикантів вияву високого рівня самостійності та відповідальності, творчого підходу до застосувань знань, набутих під час вивчення педагогіки, психології, фахових методик навчання, дошкільного виховання.

      1 червня у Івано-Франківському коледжі святкували День захисту практики! Так, так, саме святкували! Адже захист двох практик студентів 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» (виробнича (педагогічна) практика та виробнича (педагогічна) практика з додаткової спеціалізації) був схожим на справжнє свято!

 2 червня 2017 року на базі нашого коледжу була зорганізована та проведена  Звітна конференція студентів 4-го курсу спеціальності «Дошкільна освіта» за змістом таких видів виробничих практик, як «Переддипломна практика» та «Практика з додаткової спеціалізації» (Логопедія та Англійська мова).

      Розпочалися заходи вітальними словами заступника директора коледжу з навчально-виробничої роботи Чупровської М. Я., завідувача педагогічного відділення Полякової Т. В., завідувача відділення дошкільної освіти Сидорук О. М., керівників практики від коледжу спеціальності «Початкова освіта» Максимчук Г. М., спеціальності «Дошкільна освіта» Селепій  О. Д., які наголосили  на  важливості практики студентів у навчальному процесі,  що  водночас є і часом для самовиявлення, і першим кар'єрним кроком у майбутньому професійному становленні та зростанні.

Студентів спеціальності «Дошкільна освіта» привітала представник від баз практики, завідувач  дошкільним навчальним закладом №23 «Дударик» Надія Іванівна Марковська: «Майбутні вихователі  особливо старанно і відповідально відносяться до проходження виробничої (педагогічної) практики, адже знають, що  найкращою винагородою роботи студента-практиканта  після закінчення навчання може стати запрошення його на роботу», - зазначила  вона 

Надзвичайно креативні, мудрі, щирі студенти спеціальності «Початкова освіта» продемонстрували свої навики та вміння, які застосовували у роботі з дітьми шкіл Івано-Франківська протягом восьми тижнів. Звіт студентів охоплював загальні професійні навики та навики з додаткових спеціалізацій: «Хореографія», «Інформатика», «Англійська мова».

Приємно відзначити і те, що у святі брали участь і самі учні, з якими працювали студенти.  Четвертокурсники ділилися і своїми враженнями, захопленнями, напрацюваннями, і своїми страхами, хвилюваннями, які успішно подолали. 

       Виступили також і керівники-методисти практики (Червінська І. Б., Цюняк О. П., Гой Н. В, Мельник О. Й., Павелко Р. О., Стамбульська Т. І. Павлюк В. С.), котрі висловили схвалення та подяку студентам за їх роботу.

Дорослі, сформовані особистості, які вже незабаром покинуть стіни коледжу після державних іспитів, студенти залишили надзвичайні враження про себе та про свою працю.

 

      В особливу ігрову атмосферу, яка спрямовує на здорову конкуренцію та огортає все навколо передчуттям перемоги, потрапили студенти спеціальності «Дошкільна освіта» і керівники-методисти практики.

 

Участники «Брейн-рингу» були об'єднані в команди за однойменними назвами своїх баз практики – «Калинонька», «Бджілка», «Дударик», «Гуцулочка», «Росинка», «Пізнайко», «Зернятко», «Катруся», «Квітка Карпат», «Говорунчики», «Розмовляйчики» і вирішували індивідуальні педагогічні завдання, а пізніше їх презентували публіці 

     Родзинкою заходу стали проведені студентами-практикантами групи ДО-43 (команда «Калинонька») та студенткою групи ДО-42 Дем'янів Ольгою  фізкультхвилинки, до яких залучилися усі присутні

Слід відзначити, імпровізацію та креативність виступу студентської команди «Зернятко» (група ДО-41), яка інсценізувала казку «Ріпка» з включенням до її змісту інших персонажів та надання їй екологічного спрямування. 

    Педагогам, студентам запам’яталися рекомендації щодо виготовлення нестандартного фізкультурного обладнання з покидькового матеріалу (команди: «Гуцулочка» -ДО-42 та «Квітка Карпат» -ДО-41). 

Усі присутні дізналися більше про необхідність системної роботи над постановкою та автоматизацією звуків у дітей-дошкільників (команди «Говорунчик», «Розмовляйчик»)

Гарний настрій і добра атмосфера панувала на звітній конференції, а гості та наші студенти мали можливість поповнити свою методично-педагогічну скарбничку цінними порадами та рекомендаціями.

Адміністрації коледжу, журі конкурсу була надана можливість побачити і оцінити організацію і проведення спільної діяльності студентів та викладачів на основі партнерської взаємодії, ознайомитися з новою формою організації  звітної студентської конференції,  в ході якої студенти мали можливість вільно розміщуватися,  рухатися, спілкуватися, продуктивно взаємодіяти з одногрупниками та викладачами. 

    Захищати практику разом сподобалося і студентам, і керівникам-методистам, які охоче разом грали, міркували, сперечалися, доходячи істини. Результатом залишилися задоволені усі. За підрахунками, переможцем конкурсу визнано команду «Пізнайко» група ДО-42 

    Наприкінці захистів заступник директора з навчально-виробничої роботи Чупровська М. Я. від дирекції коледжу і всього викладацького складу висловила подяку директорам шкіл, завідувачам дошкільних закладів, в яких проходили практику студенти коледжу, адже  дуже важливою для студентів-практикантів була  професійна підтримка педагогічних колективів шкіл, дошкільних закладів. Завдяки їх сприянню навчання є високоефективним, оскільки теоретичні знання підкріплюються практичними навиками.