Відчули красу таланту

Undefined

21 вересня в Івано-Франківському коледжі ДВНЗ ПНУ відбулась презентація книги «Дівчинка на кулі» місцевої письменниці Ольги Слоньовської. Ця непересічна жінка є авторкою понад 50 книг, з яких 7 поетичних, дві художньо-документальні, також у її доробку є  романи «Дівчинка на кулі» (2012) та  «Упольоване покоління» (2016). Народилася Ольга Слоньовська в селі Ценява на Коломийщині. Наразі є кандидатом педагогічних наук, доцентом, професором кафедри української літератури ДВНЗ «Прикарпатський національний  університет імені Василя Стефаника». Нагороджена Першою премією в номінації «Романи» та Гран-прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова (2012 р., прозовий роман «Дівчинка на кулі»). На презентації також був присутній директор видавництва «Український пріоритет», яке перевидало роман «Дівчинка на кулі» вдруге, у 2017 році, оскільки перший тираж розійшовся миттєво. Володимир Шовкошитний – український поет, прозаїк, публіцист,  громадський, політичний та державний діяч, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Він народився у  с.Світанок  Переяслав-Хмельницького району Київської області. Закінчив Київський геологорозвідувальний технікум, загальнотехнічний факультет Київського політехнічного інституту, Всесоюзний заочний політехнічний інститут, Вищі літературні курси Спілки письменників СРСР при Літературному інституті імені М.Горького у Москві. Різнобічність цієї людини вражає, він легко володіє аудиторією, його приємно слухати. Володимир Федорович розповів цікаві факти зі свого життя, зокрема  про участь у перепохованні видатного українця  Василя Стуса, про своє навчання, роботу у видавництві та власну творчість.

У книзі, яку презентували студентам, розгортається історія сільської провінціалки Ольги на тлі суспільних процесів 1960–1990-х років у Радянському Союзі. Ця книга, як запевняє нас авторка, – знахідка для молодих батьків, яка допоможе їм розібратися  у власних взаєминах і в непередбачуваних вчинках власного  чада. Адже це дуже важливо, бо код-програма на все життя закладається в перші шість років. Попри похмурість подій книга «Дівчинка на кулі» – світла, чиста і весела та однозначно  варта уваги читача.

Після розповіді автора та видавця вітальне слово мав Любомир Іванович Кліщ, викладач нашого коледжу, шанувальник творчості Ольги Слоньовської. Також після завершення  презентації студенти мали змогу отримати автографи авторки та Володимира Шовкошитного і придбати книги видавництва «Український пріоритет».

Зустріч з цими людьми є насправді великою честю для мене і для кожного студента зокрема. Поради, приємні слова та факти не залишили байдужими нікого.

Підготувала  студентка 2 курсу спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського коледжу Вікторія Когут.