Зродились ми великої години

Undefined

З нагоди 75-річчя створення Української повстанської армії та 110-ї річниці від дня народження Романа Шухевича у Івано-Франківському коледжі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулося засідання круглого столу на тему «Зродились ми великої години». Проведений захід мав на меті з’ясувати місце Української повстанської армії у вітчизняній та світовій історії, розвинути вміння брати участь у дискусії та працювати в малих групах, формувати у студентів особистісне ставлення до УПА, постаті Романа Шухевича.

Захід організували студенти коледжу спеціальностей «Початкова освіта», «Правознавство», «Прикладна математика» під керівництвом викладачів Богдана Максимця, кандидата політичних наук, та Наталії Надурак, кандидата історичних наук. У ході засідання круглого столу з окремими повідомленнями виступили студенти Тетяна Мотрюк (ПО-15), Богдана Джус (ПР-12), Іван Кушнір (ПР-12), Юлія Колодій (ПО-13), Олександр Федорович (ПР-11), Владислав Тимченко (ПМ-11), Оксана Олійник (ПМ-12), Богдана Франчук (ПО-14), Лілія Портей (ПО-12), Марія Ільків ПО-12), Анна Скіцко (ПО-11). Під час проведення заходу звучали також повстанські пісні у виконанні Вікторії Когут (ПО-24), Анни Шевчук (ПО-12), Катерини Данів (ПО-15), Діани Задорожної (ПО-13), Марії Кенюк (ПО-24), колективів груп ПМ-11 і ПМ-12 під акомпанемент скрипки Мирослава Сінітовича. Неабияку креативність проявила Діана Волощук (ПО-15). 

Підводячи підсумки, учасники круглого столу погодилися із висновками відомих учених, які високо оцінили діяльність УПА. Зокрема, український історик Юрій Киричук ще в 1991 р. зазначав: «За океаном, у місті Буффало (штат Нью-Йорк) споруджено пам’ятник командуючому УПА Романові Шухевичу. Пам’ятники стрільцям і старшинам УПА повинні були бути встановлені і на Україні. Вони заслужили цього звитяжною боротьбою за кращу долю народу на своїй рідній землі». Американський дослідник українського націоналізму Джон Армстронг наголосив: «Якщо взяти до уваги час тривання, географічний засяг та напругу дії, дуже ймовірно, що УПА є найважливішим досьогочасним прикладом насильного опору проти комуністичного панування». Отже, не маючи за собою жодних державних структур, зовнішньої підтримки, УПА відзначалася самовідданою жертовністю та високою організованістю. Вона є одним із невід’ємних елементів тяглості українського національно-визвольного руху ХХ століття.