Свято української мови

Undefined

   День української писемності та мови - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора - Літописця - послідовника творців слов’янської писемності  Кирила  та Мефодія.                 

  У цей  день студенти групи ПО-14 зі своїм куратором Сороколітою Ольгою Володимирівною відвідали  виставку-презентацію  «Сторінками української книги», яка проходила в мистецькій галереї «Бастіон». Цьогоріч цей захід відбувався під гаслом «Читаємо українське. Читаємо українською», головною метою якого була популяризація культури читання.

  Особливий інтерес викликав  у нас   презентація  виставки каліграфії «Наша кирилиця», підготовленої  Інститутом мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Студенти з захопленням розглядали зразки рукописного письма наших предків, головним елементом якого було слово. Не менш цікавими та  змістовними  були презентації книг  лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, премії «Українська книжка   року» Мирослава Дочинця «Зряче перо. Роман з аркушем»  та книг, виданих у рамках регіональної цільової програми підтримки книговидання: «Глінтвейн дорогою на Говерлу» та «Згорди» за участю авторів Василя Карп’юка та Власи Василенко. До 75-Ї річниці УПА  була організована виставка   збірок  новел та ессе Василя Бабія та часопису «Перевал». Ми мали можливість поспілкуватись з редактором цього журналу Ярославом Ткачівським, придбати книги відомих письменників краю, творців нашого часу.

    Любімо і шануймо українську мову - одну із наймилозвучніших, найбагатших, найкращих мов у світі !

  Наша група  щиро дякує своєму кураторові  за корисно і пізнавально  проведений час.

 

Ірина Осадца

студентка групи ПО-14